Урок. Тема: Різдвяна ялинка (легенда).

удосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватись у тексті, добирати правильну інтонацію, збагачувати словник учнів; розвивати зв’язне мовлення й образне мислення. Виховувати бережливе ставлення до природи.
Скачать материал
Просмотр
содержимого документа

Наумченко Н.В.                   ЗОШ №32         2клас

Тема: Різдвяна ялинка (легенда).

Мета: удосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватись у тексті, добирати правильну інтонацію, збагачувати словник учнів; розвивати зв’язне мовлення й образне мислення. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: Репродукції  картин на зимову тематику.; казковий малюнок ялинки з листом, план новорічного вітання.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

  1. Чистомовка

 Ок-ок-ок-у нас цікавий урок.

- Ень- ень-ень-холодний морозний день.

- Ні- ні- ні- в класі в нас розумні учні.

Уть- уть- уть- нас цікаві твори ждуть.

2.  Девіз уроку:                  

 Хто багато читає,

Той багато знає.

Хто швидко читає,

Той багато зробити встигає.

3. Розгляд зимових репродукцій

-  Чи любите ви зиму? Яка зима?

   — За 2 хвилини придумайте якомога більше «зимових» слів. (Сніг, заметіль, хуртовина, снігова баба, хурделиця, завія, бурулька, санки, лижі, ковзани, снігопад, завірюха, лід...)

ІІ. Перевірка домашнього завдання

1.Те, що вчили – пригадаєм,

   Поміркаєм, прочитаєм.

2.Виразне читання учнями віршів «Лісова ялинка», «Новий рік», «Пахне смолою ялинка» с.78-79.

- Як  ви святкуєте Новий рік ?

Фізкультхвилинка.

Сірий зайчик сів і жде, (присідання)

Спритно вушками пряде

(приклавши кисті до вух, то

розгинають, то згинають їх)

Зимно зайчику стояти

Треба трішки пострибати (стрибки)

Скік-скік, скік-скік.

Треба трішки пострибати,

Пострибавши, відпочити

Й  українську мову  вчити (сісти за парти )

IIІ.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1.  Робота з малюнком ялинки
  • А ця ялинка –наша гостя.( Звертаю увагу на малюнок «казкової» ялинки)

 І прийшла всіх нас вітати.

 Що ми вміємо - хоче знати,

 Що не вміємо - научати.

 Принесла нам лист із лісу.

 Хто писав його - не знаю.

  • Прочитати листа? Слухаємо..

Ми радість  вам даруємо,

Ми ростемо для втіхи.                                                                                                          Не  рубайте, не губіть

 Нас  заради сміху.

                    Коли  рік  Новий  спішить,

 Бідне  серце в нас  тремтить.

- Хто ж надіслав цього листа?

- Чому тремтить серце в ялинок саме перед Новим роком?

- Які почуття переживають ялинки?

- Що треба  зробити, щоб ялинкам допомогти?

( висновок дітей)

ІV. Вивчання нового матеріалу

1. Тема ,мета

Тема нашого уроку « Різдвяна ялинка» ( легенда)

Сьогодні на уроці ми:  навчимося виразно  читати, аналізувати прочитане, виділяти головне.

2. Читання оповідання вчителем.

- Символом чого стала ялинка?

3.Вправа «Губи на замку».

Читаємо мовчки, ворушити губами заборонено.

-Чому зайчик напав на хлопчика?

-На що схожий вірш?

4.Словникова робота: прийдешнього дива, чарівництво, марно намагалася, ошатна ялинка.

5. Читання ланцюжком.

6.Читання «Буксиром».

7.Читання «Дощиком».

8. Опрацювання змісту прочитаного:

- Символом якого свята стала ялинка?

- Коли це свято відбувається?

- Що ви дізналися з легенди про ялинку?

Фізкультхвилинка.

9. Складання новорічного вітання

Напередодні Нового року люди надсилають рідним і друзям новорічні вітання.

Складемо  привітання  для друзів за планом на дошці

1).Звертання  ( - До кого хочете звернутися?)

2). Привітання.  ( - З чим вітаємо?)

3). Побажання. ( - Що хотіли побажати?)

4). Дата. Підпис.

10. Списування зразка  новорічного вітання:

1) Каліграфічна хвилинка: Зз, зі зу зо за

Дорогі  мої  друзі!
З  Новим  Роком!
Хочу  побажати  Вам  успіхів  у  навчанні!
Гарних  подарунків  на  це  чудове  свято!
Міцного  здоров'я, а також веселих зимових канікул!

V. Підсумок уроку.

- З якою легендою  ви познайомилися?

- Про що дізналися?

- Що ви можете запропонувати взамін пишного деревця на Новий рік, щоб було гарно і святково.(Прикрасити штучну ялинку, створити новорічну композицію, зробити букетик з гілочок ялини чи сосни.)

Отже, природа-наш дім, і її треба берегти. 

 VІ.  Рефлексія. Гра «Добавляночка».

             Щоб ялинок не …( рубати),

Треба штучні …. (купувати),

Ці красуні разом з …(нами)

Можуть рік Новий …(стрічати).

Можна гілочку …(зірвати)

Та гарненьку … (прибрати).

І тоді такі …(ялинки)

              Будуть справжні …(веселинки).

 

 

 

 

Информация о публикации
Загружено: 22 января
Просмотров: 386
Скачиваний: 0
Наумченко Надежда Васильевна
Русский язык и литература, 2 класс, Уроки