Тема урока "Ақпарат"

Ознокомит учеников о информаций и с видами информаций. Ученики должны различит виды информаций.
Скачать материал
Просмотр
содержимого документа

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы

Ақпарат және оны өңдеу

Мектеп .№1 Жамбыл атындағы орта мектебі

 

Күні

Мұғалім есімі  Мамышова А.А.

Сынып  5

Қатысқандар саны

қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

 Ақпарат 

 

 Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.2.1.1-әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету

Сабақтың мақсаты

 

Барлық оқушылар

Ақпарат, оның мазмұны, түрлері мен қасиеттерін түсіну.

көпшілік оқушылар

Ақпарат ұғымын және ақпаратпен байланысты құралдарды атау.

Кейбір оқушылар

Ақпаратпен жұмыс істеу тәсілдерін сипаттау.

 Бағалау критерийі

 

 

 

 

 

  • Ақпарат, оның мазмұны, түрлері мен қасиеттерін түсінеді.
  • Ақпарат ұғымын және ақпаратпен байланысты құралдарды атайды.
  • Ақпаратпен жұмыс істеу тәсілдерін сиаттайды

Тілдік мақсат

 

Негізгі сөздер мен сөз тіркестері

Informatio, ақпарат, информация

 

Құндылықтарға баулу

 

Қарым-қатынас жасау қабілеті, жауапкершілік, оқуға дайын болу.

Пән аралық байланыс

Математика, жаратылыстану

Алдыңғы білім

өмірмен байланыстыру

Жоспар

 Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған  жаттығулар

Дереккөздер   ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Миға шабуыл

Оқушылардың көңіл  ахуалын  бақылау

 http://image.slidesharecdn.com/5-141115074217-conversion-gate01/95/-1-638.jpg?cb=1416037385

 

Стикер арқылы топқа біріктіріледі   (қызыл, жасыл түс)

                      1-топ                                2-топ                              

 

Сабақтың тақырыбы ашылады

 Тақырыпты ашатын суреттер,стикерлер

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

35 мин

 

 

 1 тапсырма Проблемалық ситуация

Джиксо әдісі бойынша :  топтық жұмыс

 

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

ұпайы

Ақпарат, оның мазмұны, түрлері мен қасиеттерін түсінінеді. Тақырыпты аша біледі

 

  • Ақпарат ұғымын және ақпаратпен байланысты құралдарды түсінді.
  • Тақырыпты аша білді

1

 

 

1

 

 

 

 

 

2 тапсырма

1-топ Ақпарат көзі

 2- топ Ақпарат қабылдаушы

Картинки по запросу ақпаратТоп бір-бірін бағалайды «Бас бармақ» әдісі

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

ұпайы

Ақпарат ұғымын және ақпаратпен байланысты құралдарды атай біледі

  • Ақпарат түрлері білді.
  • Ақпарат қабылдау тәсілдерін  білді.

 

1

 

1

 

 

 

 

https://fs00.infourok.ru/images/doc/103/122511/310/img13.jpgМұғалім оқушыларға слайд ақпарат туралы мағлумат беріп өтеді

«Ақпарат» сөзі латынша түсіндіру, баяндау, мәлімет деген мағынаны білдіретін informatio сөзінен шыққан.

Картинки по запросу ақпарат

 

 

3 тапсырма

(Ж). (Ж.Ж)  Сәйкестендіру әдісі

 

 

Процесс

Жеткізу

Сақтау

Өңдеу

1.Кітап оқу

 

 

 

2.Күнделікке баға қою

 

 

 

3. Математикадан есеп шығару

 

 

 

4. Есікке қоңырау соғу.

 

 

 

5. Компьютерде ойнау

 

 

 

6. Диктант жазу

 

 

 

7. Тақпақ жаттау

 

 

 

8. Суретке түсу.

 

 

 

Бір бірін бағалау

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

ұпайы

  Ақпаратпен жұмыс істеу тәсілдерін сипаттады

   Ақпаратпен жұмыс істеу тәсілдерін сипаттау.

1

 

 

 

 

 

  1. Ақпарат дегеніміз не?
  2. Оның қандай түрлері бар?
  3. Ақпаратқа қандай талаптар қойылады?
  4. Ақпараттың көзі мен ақпарат қабылдаушыларына мысал келтір.
  5. Ақпаратқа қолданылатын іс - әрекеттер қандай?
  6. Ақпаратты өңдеу дегеніміз не?

А4 қағазы, маркер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постер қорғау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұптық жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық, слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кубизм әдісі

 

Сабақтың соңы

5 мин

 

Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы:

- нені білді, нені үйренді;

- не əлі де түсініксіз;

 

 

 

 

 

 https://ds04.infourok.ru/uploads/ex/07c6/00007cf5-642442ca/img21.jpg

 

 

 

 

Саралау – Сіз қандай

тəсілмен көбірек қолдау

көрсетпексіз? Сіз басқаларға

қарағанда қабілетті

оқушыларға қандай

тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз

оқушылардың

материалды игеру

деңгейін қалай тексеруді

жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне

қауіпсіздік техникасын

сақтау

Сабақта сабақ жоспарлау-дың қағидаттары орындал-ды.Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды.Барлық  оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді,сабақта сара-лау  дұрыс жүргізілді, са-бақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландым деп ойлап отырмын.

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ кезінде нені

үйренгендерін бағалау үшін

қолданатын əдіс-

тəсілдерді жазыңыз.

Денсаулық сақтау

технологиялары.

Сабақта сергіту

жаттығулары мен

белсенді жұмыс түрлерінқолдану.

Осы сабақта

қолданылатын

Қауіпсіздіктехникасы

ережелерінің

тармақтары

 

 

 

Сабақбойынша рефлексия

Сабақмақсаттары

немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар оқу

мақсатына қол жеткізд ме? Егер оқушылар оқу

мақсатына жетпеген болса, неліктен деп  ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс

жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді

пайдаландыңызба?

Сабақ жоспарынан

ауытқулар болды ма

жəне неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.

Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап

беріңіз.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Информация о публикации
Загружено: 5 декабря
Просмотров: 1650
Скачиваний: 1
Мамышова Акмарал Ахатаевна
Информатика, 5 класс, Уроки