Команда бойынша алгоритмдеу.

Ознокомит учеников с понятием алгоритм и различит виды алгоритма
Скачать материал
Просмотр
содержимого документа

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы            Мектеп:   №1 Жамбыл атындағы орта мектебі                                   

Күні                                                                 Мұғалімнің аты-жөні:  Мамышова А.А.

Сынып: 5                                                       Қатысқандар:                    Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Команда бойынша алгоритмдеу.

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Сабақтың мақсаты

(келер шақ)

Барлық оқушы     Алгоритм  ұғымын  сөз түрінде ұсыну

Көпшілік оқушы  Алгоритм  ұғымын  сөз түрінде  жазу жолдарын қолдану

Кейбір  оқушы      Сөз түрінде және графика түріндегі алгоритмдерді  салыстыру

Бағалау критерийі

(осы шақ)

Алгоритм ұғымын сөз түрінде ұсына алады

Алгоритм  ұғымын  сөз түрінде  жазу жолдарын  қолдана біледі

Сөз түрінде және графика түрінде  алгоритм  түрлерін салыстыра алды

 Тілдік мақсат

Алгоритм  -    Алгоритм  -      Algorithm

Словесный алгоритм-  Ауызша алгоритмі -Verbal algorithm     

Исполнитель   -Орындаушы -  Performer

 

Құндылықтарға  баулу

Жұптық,топтық жұмыс жасау барысында жақсы қарым-қатынас  және жауапкершілік .

Пәнаралық байланыс

Математика, бейнелеу

Алдыңғы білім

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері                                                    

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресустар

Сабақтың басы

(5минут)

«Миға шабуыл» әдісі. Өткен бөлімді қайталау сұрақтары.

Алгоритм дегеніміз не?

Алгоритмнің шығу тарихын қалай түсінесіз?

Алгоритмнің қандай берілу ықтималдылығын білесіз?

 

Топқа бөлу. Фигуралар бойынша топқа бөлу

C:\Users\lenovo\Desktop\112.jpgC:\Users\lenovo\Desktop\yellow_smiley_face_star_shape_stickers-r870db2d351ff4e98b8b183c5d8096e4d_v9w09_8byvr_324.jpg

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

(15минут)

 

 

(7 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(7 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(6 минут)

 

 

Джиксо әдісі Оқулықпен жұмыс .

Жеке оқиды,жұпта талқылайды, топта ой бөліседі,постерге түсіреді қорғайды.

Бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек»

 

Тапсырма №1. (Ж.Ж)

у=а+в+с үш санның қосындысын есептейтін алгоритмді блок-схема түрінде берілген , осыны  алгоритмді сөз  түрінде  жаз

 

 

                     

 

 

 

 

 

  1.  
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
  6.  
  7. -    Басы
  • у=а+в+с фурмуламен шығару
  • А,В,С енгізу
  • Y мәнін шығару
  • Соңы

Критерий

Дискриптор

Графиктік алгоритмді  сөздік алгоритм түрінде ұсына алады

Графиктік алгоритмді  сөздік алгоритм түрінде ұсынды

2 тапсырма

у=а*в*с үш санның көбейтіндісін есептейтін алгоритмді блок-схема түрінде жаз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критерий

Дескриптор

алгоритмді блок схема түрінде ұсынды

алгоритмді блок схема түрінде ұсына алды

 

Тапсырма № 3 Венн диаграммасы арқылы салыстыру.

                      Сөз түрінде              Графика түрінде

C:\Users\lenovo\Desktop\data_structures_035.jpg

Критерий

Дескриптор

Сөз түрінде және графика түріндегі алгоритмдерді  салыстырды

Сөз түрінде және графика түріндегі алгоритмдерді  салыстыра алды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\lenovo\Desktop\112.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\lenovo\Desktop\112.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

5(минут )

C:\Users\lenovo\Desktop\razrabotka-uroka-po-tiemie-clothes_1.jpg

Стикер

Саралау – Сіз  қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпесексіз? Сіз басқаларға ұарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

 

 

 

 

Сабақ бойынша рефлекция

 

 

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы қткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді  (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері /қиыншылықтары туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

Информация о публикации
Загружено: 5 декабря
Просмотров: 1230
Скачиваний: 1
Мамышова Акмарал Ахатаевна
Информатика, 5 класс, Уроки