[20.07 ждём вас!] Конференция «Цифровые компетенции современного педагога» Подтвердить участие→
Конкурс разработок «Пять с плюсом» июль 2021
Добавляйте свои материалы в библиотеку и получайте ценные подарки
Конкурс проводится с 1 июля по 31 июля

Футбол. Техникалық дайындық 6

Талқылауға арналған сұрақтар: Футбол алаңында әр командада неше ойыншы ойнайды? Пенальти неше метрден орындалады? Алаңда неше төреші болады? Бір тайм неше минуттан түрады? Ойын барысында қанша ойыншыны ауыстыруға болады? Ұтқан команда неше ұпай иеленеді?
Просмотр
содержимого документа

  

2-бөлім  

Спорт ойындары арқылы команда

лық бірлесу әрекет тері

Мектеп: :№8 жалпы білім беретін орта мектебі

Күні:09.10.2020ж   

Мұғалімнің аты-жөні: Жанкулиев Ж   

Сынып: 7 «ғ»   

  

  

Сабақтың тақырыбы:   

Футбол. Техникалық дайындық   

.   

  

Сабақ мақсаттары:   

Допты тоқтату. Допты аяқтың ішкі жағымен және өкшемен тоқтату. Ұшып келе жатқан допты жерге түсіру Допты тоқтату. Допты аяқтың ішкі жағымен және өкшемен тоқтату.

Ұшып келе жатқан допты жерге түсіру

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:   

Допты алып жүре алады.    Допты тебу біледі.    

Допты бір-біріне бере алады.    

Оқушылардың кейбірі орындай алады:   

Футбол ойынын игерген.    

Айып соққысын орындай алады.    

Ойын тактикасын жақсы меңгерген.   

Тілдік мақсат:   

Пәндік лексика және терминалогия:  - Ойын-игра-game.   -  Доп-мяч-ball.  -  

Аут-out.    

-           Шабуылшы-

нападающий-attack.  -

Қақпашы-вратарьgoalkeeper.   

-Аяқ, доп, ойыншы, алаң, қорғаушы.   

Коммуникативтік оқыту:   

  

Диалог:   

Талқылауға арналған сұрақтар:   

Футбол алаңында әр командада неше ойыншы ойнайды?   

Пенальти неше метрден орындалады?   

Алаңда неше төреші болады?   

Бір тайм неше минуттан түрады?   

Ойын барысында қанша ойыншыны ауыстыруға болады?   

Ұтқан команда неше ұпай иеленеді?  

Блум таксономиясы:  

Білу, түсіну, қолдану, талдау, бағалау.    

Ишара:   

    image                                                                                                     

 

 

Сабақтың басы:   

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Шеңбер құрып бір-бірімізбен жүрекпен амандасамыз.   

  

Үш топқа бөлеміз:   

  

imageimage 

  

  

Жүгіру жаттығулары:   

-  Арнайы жүгіріс жаттығулар жасау.   

-  Тізені көтеріп жүгіру   

-  Аяқты артқа лақтырып жүгіру   

-  Түзу аяқты алға созып жүгіру   

-  Түзу аяқты артқа созып жүгіру   

-  Оң жағымен жүгіру    

-  Сол жағымен жүгіру   

-  Бұғы жүгіріс   

-  Сол, оң аяқпен биікке секіріп алға қозғалу   

-  Теріс қарап жүгіру   

-  Жылдам жүгіру   

Жалпы дамыту жаттығулары:   

1.                  Б.қ. н.т. қолымыз белімізде, аяқ иық деңгейінде, басымызды 1 дегенде алға 2 артқа 3 оңға 4 солға еңкейтеміз.   

2.                  Б.қ. н.т. қол белде, аяқ иық деңгейінде басымызды оңға 4 рет солға 4 рет айналдырамыз.  3.         Б.қ. н.т. қолымыз иығымызда, аяқ иық деңгейінде, йығымызды алға 4 рет артқа 4 рет айналдырамыз.   

4.                  Б.қ. н.т. қолымыз кеуде тұсында аяқ иық деңгейінде 1 – 2 қолымызды артқа сермейміз. З – 4 оң жаққа сермейміз. Келесі З – 4 сол жаққа сермейміз.   

5.                  Б.қ. н.т. қол белде аяқ иық деңгейінде 1 – артқа шалқаямыз, 2–алға иілеміз (қолымызды аяғымызға тигіземіз), 3–қолымызды жазып

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

image  

  

  

  

image  

  

  

  

  

  

image  

  

  

  

  

  

  

  

 

 

отырамыз, 4–б.қ. 6. Б.қ. н.т. оң қол жоғарыда сол қол төменде 1 –2 қолымызды артқа серменйміз 

 

 

 

7.                  Б.қ. н.т. қол белде аяқ иық деңгейінде. 1 –2– 3–4 белімізді оңға айналдырамыз, келесі 1 –2–3–4 солға айналдырамыз.   

8.                  Б.қ. н.т. қол белде, аяқ иық деңгейінен алшақ. 1 – оң аяққа қолымызды тигіземіз. 2 –сол аяққа қолымызды тигіземіз. 3 – ортаға еңкейеміз 4 – Б.қ. Баланы уәждеймін: АКТ-ға сүйене отырып, атақты футболшыларды атап, көрсетіп өтемін.   

  

image 

Футбол — (ағылшынша  foot— аяқ, baal— доп) спорттың командалық ойын түрі. Футбол — әлемге аса танымал ойындардың бірі. Ойынның негізгі мақсаты қарсылас команданың қақпасына аяқпен немесе басқа да дене мүшелерімен (қолдан басқа) қарсылас команда салған саннан көбірек доп салу болып табылады.   

Футбол тарихы XII ғасырдан басталады. Алғаш рет Англияда дамыды. Саяхатшы Гастон де Фуа өз заманында футболды бар ынтасымен бақылап, «Ағылшындар футболды ойын деп есептесе, онда төбелесті не дейді?» деп жазып кеткен екен.  Футболға қарсылық көрсеткендер болды.   1313 жылы белгілі феодал Эдуард II қала ішінде футбол ойнауға шектеу қойған. Тіпті, 1314 жылдың 13 ақпанында король Лондон қаласында футболға қарсы шаралар қолданған деседі.   

1389 жылы Ричард II патша сарайы маңында доп тепкендерді өлім жазасына кескен. Патшаға бірнеше мәрте рұқсат сұрап барған футбол жанкүйерлері әрқашан жағымсыз жауап алып отырған.   

Тек 1908 жылы футбол олимпиадалық ойындар тізімінен орын алды.   

Ал, 1863 жылы Лондонда футболдың жаңа шарттары белгіленді. Жобаға   

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

    image 

  

  

  

  

 

 

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Саралау:   

  

  

Талдау    

  

  

  

  

Дескриптор:   

  

Бағалау.   

  

  

  

-                  Бір –біріне қарама-қарсы екі тізбек, ортасында бір ойыншы, сол ойыншы өзіне келген допты аяқтың ішіменен, оған доп берген ойыншымен ширетпенен доп алмастырады:   

-                  Тізбектегі ойыншылар алма кезек допты жіргізу, кедергілерді айналып өту, басқа ойыншыларға допты беру жаттығуларын орындап, тізбектің соңына барып тұрады.   

  

  

-                  Қақпаға жіп тартылып 4 бөлікке бөлінеді де, тік соққылар тебу жаттығулары.   

  

  

  

  

А). Белгіленген жерден допты қақпаға дәл бағыттай  алады.   

      Қимыл қозғалыс комбинацияларын жақсы       орындайды.        Берген тапсырмаларды толығымен орындайды.   

  

В). Жаттығулардың реттілігін біледі және орындайды.   

     Допты әріптесіне дәл бере біледі.   

     Допты қақпаға тік бағыттаған кезде қателіктер жібереді.   

  

С). Іс-қимыл қозғалыстары баяу.   

     Ойын ережесін білгенімен, қателіктер жібереді.     Әріптесіне допты беру кезінде дәлдік жетіспейді.   

  

  

  

1). Толық меңгерген.   

     Физикалық дайындығы жоғары.       

Техникасы жоғары дәрежеде.   

  

2). Қимыл қозғалысы жақсы.   

     Техникалық дәлдігі игерілген.       

Жұппен жақсы жұмыс жасайды.   

  

3). Тапсырманы орындау кезінде қателіктер жібереді.   

 

  

image

  

image

  

  

  

  

image 

imageimage 

 

  

 

  

Информация о публикации
Загружено: 13 октября
Просмотров: 413
Скачиваний: 0
Жанкулиев Жолдас Хайруллаевич
Физкультура, 7 класс, Планирование

Проверьте знания своих учеников интересными заданиями

Красочные наградные дипломы и сертификаты для участников, свидетельства и благодарности каждому учителю, ежемесячный розыгрыш ценных призов!

Скачать материал